Вопрос психологу iPsycholog.net

11.10.2019

дитяча агресія

Доброго дня. Дитина агресивна та неслухняна в школі. Б'ється з дітками, не хоче дружити з однолітками.

Доброго дня, Оля,

Будь-яка людина протягом всього життя проживає різні етапи і періоди, часом не приємні. Кожна людина використовує свої унікальні способи вирішення проблем. І те, що дитина «агресивна та неслухняна в школі» говорить про те, що це можливо єдиний для неї, поки що, спосіб справитись з проблемами, які виникають, навіть якщо з точки зору моралі чи інших людей він не прийнятний.

Вам обов’язково потрібно звернутись до дитячого психолога, щоб з’ясувати справжні причини такої поведінки.

Читайте также: Почему важно позволять ребенку злиться и как правильно это делать. .

Але те, що Ви можете зробити самостійно - поговоріть відверто зі своєю дитиною, скажіть як Ви сильно її любите і тому хвилюєтесь, поясніть, що відчувати різні емоції - це нормально, але вести себе агресивно – ні. Запропонуйте декілька простих вправ і виконуйте їх щодня:

  1. Вчіть дитину розрізняти власні емоції і дозволяйте існувати різним, не тільки позитивним, для цього використовуйте фрази: «Здається ти сердишся/засмучений/злий/ радієш/ в захваті і т.ін.»
  2. Вчіть співпереживанню, можна запитати у дитини «Покажи мені, що відчував хлопчик/дівчинка, коли це трапилось?...» І коли дитина буде робите сумне чи веселе обличчя, в залежності від ситуації, вона на секунду буде відчувати чужі емоції і таким чином вчитись емпатії.
  3. Вчіть праву власного вибору. Всім інколи буває сумно, страшно, одиноко, проте будь-яку ситуацію можна змінити, головне задавати собі запитання «А чого я зараз насправді хочу?» і просто діяти.

І пам’ятайте, що діти завжди наслідують дорослих, тому демонструйте різні способи і підходити до вирішення проблем.

Читайте также: Детская травма, как татуировка на теле и как с этим жить..

З повагою,

Інна Клименко.