Вопрос психологу iPsycholog.net

11.10.2019

Дитячі страхи

Доброго дня. Син 5 років злякався, що може вдавитися їжею. Коли виявили страх, то багато розмовляли, пояснювали, що такк буває рідко, що просто треба гарно пережовувати їжу і все. Страх був такий, що дитина відмовлялась від твердої їжі, але тільки в садку. Тепер дитина їсть спокійно і навіть багато, апетит є, але коли виникає ситуація схожа, наприклад мало не вдавився,або молодша сестра напхала рот горіхами, то знову страх виникає інколи до істерики. Плюс з'явився страх, що можна перестати дихати (в основному уві сні).
Зі страхами помаленьку боремось і в основному пояснення вистаяає, щоб дитина заспокоїлась. Мене мучить чи це нормальне явище.
До слова дитина дуже емоційна, схильна до нервових тіків (у невропатолога були). Підкажіть як боротись зі страхами і чи є це віковою нормою?

Доброго дня,

Протягом життя людина отримує різний досвід, інколи не завжди позитивний, тому і з’являються страхи.
Читайте также: Детская травма, как татуировка на теле и как с этим жить..

Те, що дитина відмовляється від твердої їжі в садку, може вказувати на те, що травмуючий досвід вона отримала саме там: примушували їсти швидко, або з’їдати все, або дитина стала свідком того, що хтось їв швидко і поперхнувся і т.ін. Тому, обов`язково потрібно переговорити з вихователем і заручитись його підтримкою. Також потрібно звернутись до дитячого психолога, тому що повторне проживання цієї ситуації говорить про те, що травма не була опрацьована належним чином. Також ознайомтесь з деякими рекомендаціями, що ви можете зробити власними силами.
Читайте также: Детские страхи и что с этим делать. Топ 3 способа..

Стосовно тикових розладів у дітей - це може бути, як соматичний розлад, так і прояв психосоматики, наприклад, реакція на гостру психоемоційну травму (переляк, сварка і т.ін) або тривалий несприятливий психологічний клімат (брак уваги до дитини, або надмірна суровість чи вимогливість у вихованні і т.ін.) тому перше, що потрібно зробити - виключити медичний діагноз.

З повагою,

Інна Клименко