Вопрос психологу iPsycholog.net

21.11.2019

Як допомогти сину-підлітку

Буду вдячна за пораду, як допомогти моєму 16-річному синові позбавитись від страждань через нерозділене перше кохання.Мої переконання не допомагають.Дійшло до того, що мій син-підліток сам попросив у мене записати на консультацію до психолога, щоб позбавитись думок про дівчину. яку бачить щодня, так вона його однокласниця.Але ми проживаємо далеко від міста і не має такої змоги.Мені як мамі стає іноді сташно за нього, тому що замість підготовки до ЗНО у нього депресивний стан через потійні думки.

Доброго дня,

Нерозділене кохання – це завжди боляче, особливо, коли воно перше. І трагізм ситуації полягає в тому, що здається – це назавжди. Ви не уточнили деталі, тому трохи складно побачити картину цілісно. Але давайте спробуємо поглянути на ситуацію очима Вашого сина. Він, напевне, якось пояснює собі причину відмови і швидше за все звинувачує себе, бо в такому віці часто виникає незадоволення своїм виглядом, одягом, стилем і т.ін, що призводить до не впевненості та низької самооцінки. І те, що він сам звернувся до Вас по допомогу, говорить про те, що у Вас добрі відносини. Нажаль, батьки не завжди можуть допомогти порадами, бо діти, та й дорослі також цінуй лише ті відкриття, які роблять самі.

Читайте также:Как эмоции и мысли влияют на события в нашей жизни. Топ 5 способов разобраться.

І, насправді, Вашому сину потрібно сприйняти цю ситуацію, як лише досвід і важливо пережити цей досвід правильно.

По – перше, виписати всі емоції і почуття непроговорені в цих стосунках, тому що мозок не відчуває різниці між тим, що відбувається в нашому житті і тим про що ми мріємо чи фантазуємо – це дасть можливість «віртуально» завершити ці стосунки. І по – друге, сприйняти цю ситуацію як даність і тренажер для майбутніх досягнень, адже якщо ця ситуація приверне його увагу до своїх думок, відчуттів і почуттів, це дозволить краще пізнати і зрозуміти себе, направити енергію, час і сили на усвідомлення своїх цілей, життєвих орієнтирів.

Читайте также:Единственный и верный путь - когда идешь за своей мечтой. .

А досвід, який він отримає в процесі, навчить сприймати будь-які проблеми лише як тимчасові труднощі.

Для цього я запрошую його на консультацію. Ми надаємо психологічну допомогу онлайн. Первинна консультація проводиться без оплати.

Читайте также:«ИЗМЕНИТЬ, нельзя оставить» или «изменить НЕЛЬЗЯ, оставить» решение за Вами..

З повагою,

Інна Клименко.