Вопрос психологу iPsycholog.net

19.11.2019

Навчитись контролю емоцій і свої словесних виразів у сім'ї і навчитись бути блищим до сім'ї і ставитись до них з повагою і вдячністю за все що вони для мене роблять

Я зараз будую стосунки з жінкою в якої двоє дітей і мама,вона дуже хороша мама і сімянинка звичайно із деякими незначними принципами,і великою любов'ю до своїх дітей і мами,так як у них життя склалося не вкращу сторону вона ставить їх завжди вище усього,я рахую що це добре.Але в неї попередні відносини склались дуже пічальним образом,вона з чоловіком прожила не повних два роки при тому він її і маму постійно бив і сташу дочку також. Одним словом повагою і любов'ю там і не пахло. Так як попередньо в неї несклалось вона дуже боїться повторення,в вроді би і все добре та у зв'язку з тим що я вже п'ятий рік служу і виїжаю в зону проведення бойових дій,я процентів на 70 розучився жити у цивільному житті а тим більше у сім'ї де є жінка і діти,і зв'язку з цим у відносинах великі проблеми через моє спілкування з ними те що у чоловічому колективі нормально то у сім'ї інакше,в мене моментами хамовита мова,так же можу втратити відчуття контролю емоціями нагрубити нахамити і сильно цим образити близьких і не часто але деколи я стаю егоїстом,я дуже все сприймаю до серця і можу образитись або зробити проблеми на рівному місці,моя дівчина каже що треба більше між собою говорити та коли доходить діло до розмови про нас чи наші стосунки Тай практично все то тоді я або падаю в ступор або боюсь щось сказати хоча при цьому потрібно говорити,я хочу подолати цей мовний бар'єр і контролювати свої емоції і вирази так щоб з близьких ніхто не ображався і все було добре

Доброго дня,

Ви пишете «я вже п'ятий рік служу і виїжаю в зону проведення бойових дій, я процентів на 70 розучився жити у цивільному житті а тим більше у сім'ї де є жінка і діти, і зв'язку з цим у відносинах великі проблеми через моє спілкування з ними те що у чоловічому колективі нормально то у сім'ї інакше»

Це дуже важливі усвідомлення, тому що те, чому Вам потрібно навчитися - це свідомому переключенню із ідентичності воїна-захисника в ідентичність люблячого чоловіка-батька. Якщо виразити це через метафору, то коли Ви повертаєтесь додому, знімаєте форму, берці і змінюєте на цивільний одяг, то разом з цим важливо змінювати і думки, реакції, емоції вчитись діями і словами говорити про відчуття і почуття. Тому що те, чого боїться Ваша дівчина - це повторення сценарію попередніх відносин, а Ви пишете «повагою і любов'ю там і не пахло».

Читайте также:Все события и люди в нашей жизни неслучайны. Топ 3 подсказки.

І тому коли додому повертається чоловік - воїн, то він продовжує далі вести бойові дії і те, що на війні допомагає, в сім'ї призводить до погіршення стосунків.

Ваша дівчина каже, «що треба більше між собою говорити та коли доходить діло до розмови про нас чи наші стосунки Тай практично все то тоді я або падаю в ступор або боюсь щось сказати». І тут Вам потрібно собі чесно признатися чого Ви насправді боїтесь і які думки про себе, ситуацію, дівчину і т.ін призводять до «ступору».

І це перше, про що Вам треба їй сказати. Для того, щоб підібрати слова і виразити їх в такій формі, щоб нікого не образити, скористайтесь технікою «Я – повідомлення».

  1. Скажіть об'єктивно і лише про ситуацію без звинувачень

Наприклад: «Я не можу говорити з тобою відверто, тому що…»

  1. Скажіть об’єктивно про Ваші відчуття

Наприклад: «Мені боляче, страшно, я серджусь…»

  1. Скажіть про наслідки ситуації для Вас:

Наприклад: «І тому починаю злитись…, хамити…»

  1. Скажіть, щоби Ви хотіли замість цього:

Наприклад: «Мені би дуже хотілось зрозуміти тебе, навчитись чесно говорити з тобою про все…надіюсь ти мені в цьому допоможеш..»

Що відбувається в цей момент – Ви чесно говорите про те, що Вас хвилює. Як тільки Ви проговорили свою емоцію, вона втрачає свою силу – це з однієї сторони, а з іншої Ваша дівчина зможе зрозуміти, відчути те, що Вас турбує.

Читайте также:Секреты и секретики крепких отношений. Топ 5.

Якщо у Вас лишились питання, я запрошую Вас на консультацію. Ми надаємо психологічну допомогу онлайн, для учасників бойових дій – безкоштовно.

Читайте также:Психолог on-line, что это?.

 

З повагою,

Інна Клименко.